Joe Muczka jr. vzdal hold památce Karla Svobody

A je to venku! 22. 5. 2018 se konala tisková konference v Hudebním divadle Karlín k připravovanému koncertu na počest nedožitých 80. narozenin geniálního skladatele Karla Svobody. Umělec Joe Muczka jr. vzdal hold památce Karla Svobody vytvořením jeho portrétu, který se stal dominantou celé události. Známé osobnosti českého showbyznysu, které budou na prosincovém koncertě vystupovat, byli s Joeova díla uchváceni. Joe namaloval obraz, v němž se snoubí aspekty, které Karla Svobodu nejvíce vystihují.

Klasické zobrazení skladatele s jeho charakteristickým zamyšleným výrazem vyjadřuje fakt, že se na svět dívá odněkud shora a že jeho odkaz žije dál. Abstrakce, která se na plátně objevuje, značí kontrast mezi uměleckou genialitou a tím jak jej vnímá okolní svět. Naznačená šachovnice vyjadřuje právě zmíněný umělcův řád, jakési uzemnění a strategii, se kterou tvořil každé své dílo a promýšlel každý krok, který měl následovat.

Obraz je namalovaný v jasných a zářivých barvách, které evokují pozitivní emoce, stejně tak jako jeho skladby v nás vzbuzují pocit štěstí, radosti a euforie. Skrze jeho hudbu se šíří mezi lidmi láska, klid a pozitivní energie, což je důkazem, že jeho hvězda září stále dál. Znázorněný klavír, houslový klíč a noty reprezentují jeho tvorbu, která vykazuje obrovskou píli a disciplínu, bez které by slavné hudební skladby nemohly vzniknout. Na počest tohoto hudebního mistra přenesl Joe Muczka jr. na obraz úryvek notového zápisu z jeho nejslavnější skladby „Lady Carneval“, která se proslavila v šestatřiceti zemích po celém světě.

O celé akci psalo spousta médií a reportáže z události vysílalo několik televizí. Články a televizní reportáže najdete pod těmito odkazy:

Vinařství Vajbar

Celebrity time

Hudební divadlo Karlín

Taneční magazín

Musical.cz

Halo novinyUdělejte si radost a přihlaste se k odběru zajímavých informací o našich produktech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace